تبلیغات
مشاوره روانشناختی: اختلالات اضطرابی(وسواس، فوبیا، پنیک و...)، خانواده. هماهنگی: 09352799816 - مشاوره ازدواج در تهران توسط مشاور روانشناس

مشاوره ازدواج در تهران توسط مشاور روانشناس

شنبه 12 بهمن 1392 08:11 ب.ظنویسنده : مدیر

 

آیا شما برای هم ساخته شده اید؟!

جلوی بسیاری از ازدواج هایی كه نادرست بودن آن ها از ابتدا قابل پیش بینی می باشد، یا بر مبنای سناریو های نادرست تكراری پیش می رود را به راحتی می توان گرفت...

بدین وسیله به اطلاع همشهریان عزیز می رساند خدمات مشاوره و روانشناسی با تاكید بر مشاوره ی پیش از ازدواج، در مركز مشاوره «گفتگو» صورت می پذیرد.

خیابان دکتر فتحی شقاقی، روبروی داروخانه سبز، پلاک 43، طبقه 5، واحد 16

هماهنگی: 09352799816

 

لطفا در صورت انصراف یا پیش آمدن هرگونه مشكلی، حتما كنسل بودن وقت مشاوره ی خود را اطلاع دهید

فرشاد رضائی نامدار

مشاور روانشناس

کلمات کلیدی=بهترین مشاور ازدواج ایران,بهترین مشاور ازدواج تهران,مشاور ازدواج زبده در تهران,زبده ترین مشاور ازدواج تهران,قوی ترین مشاور ازدواج تهران,بهترین مشاور ازدواج در تهران,بهترین روانشناس ازدواج در تهران,مرکز مشاوره ازدواج در ونک,مرکز مشاوره ازدواج در ولیعصر تهران,مرکز مشاوره ازدواج در مطهری تهران,مرکز مشاوره ازدواج در فتحی شقاقی,بهترین مرکز مشاوره ازدواج در ونک,بهترین مرکز مشاوره ازدواج در ولیعصر تهران,بهترین مرکز مشاوره ازدواج در مطهری تهران, بهترین مرکز مشاوره ازدواج در فتحی شقاقی تهران,بهترین مرکز مشاوره ازدواج در میدان فاطمی تهران,بهترین مرکز مشاوره ازدواج در منطقه6  تهران,مرکزمشاوره ازدواج در منطقه 6 تهران,مرکز مشاوره ازدواج خوب در منطقه 6 تهران,تست مشاوره ازدواج در تهران,تست مشاوره ازدواج در منطقه 6,تست مشاوره ازدواج در ونک,تست مشاوره ازدواج در مطهری,تست مشاوره ازدواج در فتحی شقاقی,تست مشاوره ازدواج در ولیعصر تهران,تست مشاوره ازدواج در منطقه 6 تهران,تست روانشناسی ازدواج در منطقه 6 تهران


برچسب ها: مشاور ازدواج خوب در تهران ، مشاور خانواده خوب در تهران ، مشاور ازدواج خوب ولیعصر فاطمی فتحی شقاقی ، مركز مشاوره خوب ولیعصر فاطمی فتحی شقاقی تهران ، مشاور خوب اضطراب افسردگی وسواس ولیعصر فاطمی فتحی شقاقی ، مشاور خانواده خوب ولیعصر فاطمی فتحی شقاقی تهران ، مرکز مشاوره ازدواج خوب در تهران ،
آخرین ویرایش: یکشنبه 15 تیر 1393 03:18 ب.ظ

 
شنبه 19 بهمن 1392 08:01 ب.ظ
با سلام. فکر می کنم منظور نظر شما نیز اینست که آن بخش از میزان IQ که به ژنتیک مربوط است را کاری نمی توان کرد (به نظرم قسمتی از این مشاوره های ازدواج نیز باید به این امر مربوط باشد تا پیش آگاهیها و احیانا هشدارهای لازم را در این زمینه به والدین بدهد)، اما آن قسمتی از میزان IQ که به عوامل محیطی و تربیتی مربوط می شود به نظر بنده (و همین طور شما؟)قابل پرورش است. اینکه تنها با برنامه و کلاس و از این جور موارد به آموزش و تقویت IQ می توان پرداخت، قطعا اینجور نیست. با راهکارهای ساده خانگی (کمک گرفتن از کودک برای انجام کارهای در حد توان)، گردش در طبیعت و ورزش می توان به این امر پرداخت. کتابی با نام یادگیری شاد (متاسفانه اسم نویسنده در حال حاضر در دسترسم نیست)کتابیست که به نظرم به این موضوع خوب پرداخته.با احترام.
پنجشنبه 17 بهمن 1392 08:36 ب.ظ
با سلام.
چرا 85 درصد ازدواجها به طلاق منجر می شود؟آستانه تحمل درد و زحمت مردم کمتر شده؟، قدرت درک و پذیرش آنها کمتر شده؟، زوجها تازه یادشون افتاده زود ازدواج کردن؟و ... فکر کنم تمام اینها گوشه هایی از عوامل هستند.اینطور نیست؟
مدیر
سلام
استادی که این آمار را ارائه می کردند، اعتقادشان بر این بود که «اغنیا»! در آن جا مراسم می گیرند که هرگز با سختی های زندگی واقعی رو به رو نبوده اند!
بله، دلایل یکی دو تا نیست، مجموعه ای از این عوامل دست به دست هم می دهند و چنین اتفاقی می افتد، مثل: عدم داشتن مهارت های زندگی، اختلالات شخصیت، شرایط سخت اجتماعی اقتصادی، دخالت خانواده ها و ورود به حریم زوجین، مشکلات جنسی و...
پنجشنبه 17 بهمن 1392 08:30 ب.ظ
با سلام. آقای دکتر چرا موافق روند افزایش هوش کودکان نیستید؟شاید موضوع را من درست متوجه نشدم، چون همانطور که مستحضرید هم IQ و هم EQ قابل افزایش و پرورش است.
مدیر
در مورد IQ و بر سر این که می توان یا نمی توان آن را افزایش داد، کتاب ها نوشته شده! توجه داشته باشید که در کتاب هایی که ذکر کردم، اصلا بر سر تعریف، انواع و چگونگی هوش اختلافات زیادی بین روانشناسان وجود دارد که این جا مجالی برای باز کردنش نیست. بنابراین من ترجیح می دم بحث آکادمیکش را ارجا بدهم به همان کناب ها. بسیار کوتاه و خلاصه عرض می کنم: من با مهارت آموزی هیچ مشکلی ندارم، اما با این عنوان که هوش کودکان را افزایش می دهیم! مشکل اساسی دارم! دلیلش هم والدین بسیاری که زمان هزینه و انرژی بسیاری را برای این موضوع گذاشته اند و نهایتا به هنگام مشاهده ی نتیجه و مواجه شدن با واقعیت فرزندشان، نسبت به کل صنف ما روانشناس ها بدبین شده اند! چرا که به آن ها در باغ سبز نشان داده شده بود!
چهارشنبه 16 بهمن 1392 06:43 ب.ظ
سلام
منم خیلی موافقم با مشاوره پیش از ازدواج ولی بگید چطوری میتونم طرف مقابل رو راضی کنم که بیاد مشاوره وقتی که میگه من میدونم چی میخوام و کی هستم و برنامه هام هم معلومه و فکر میکنم که شما هم همینطور باشید.و اینکه نفر سوم چطوری میخواد بفهمه که ما مناسب هم هستیم یا نه؟؟
مدیر
سلام!
نفر سوم نمیگوید که مناسب هم هستید یا نه، او دست می گذارد روی جاهای خاص، جاهایی که معمولا کسی جرات مطرح کردنش را ندارد، محل آسیب هست و... معمولا دو طرف با توجه به درگیر بودن هیجاناتشان ممکن هست در مورد آن بلغزند. در مشاوره ی ازدواج ما تلاشمان را می کنیم که نورافکنی در مسیر این دو نفر بیندازیم که خودشان پرتگاه ها را ببینند... نفر سوم(متخصص) معمولا روی سرنخ های رفتاری این دو نفر، حساسیت و قدرت تشخیص بالاتری(از منظر آسیب شناسی) دارد... این تشخیص به تصمیم گیری بهتر مراجعان می تواند کمک مناسبی باشد...
چهارشنبه 16 بهمن 1392 06:41 ب.ظ
سلام
منم خیلی موافقم با مشاوره پیش از ازدواج ولی بگید چطوری میتونم طرف مقابل رو راضی کنم که بیاد مشاوره وقتی که میگه من میدونم چی میخوام و کی هستم و برنامه هام هم معلومه و فکر میکنم که شما هم همینطور باشید.و اینکه نفر سوم چطوری میخواد بفهمه که ما مناسب هم هستیم یا نه؟؟
چهارشنبه 16 بهمن 1392 02:45 ب.ظ
سلام
پس تکلیف ما نسبت به جنبه ی محیطی هوش چیه؟ما نمیتونیم نسبت به اون بی تفاوت باشیم؟درضمن قرار نیست که با تقویت هوش فرد نابغه باشه و مهمتر از همه تاکید من روی زیر6ساله ها است واینکه کودک از زمانی که بدنیا میاد تا این سن توسط والدین و مربیان باید تحت چه اقداماتی باشه بطور مثال تغذیه تاثیر مهمی بر هوش داره
یا موارد ....
مدیر
دوست خوب، در مورد EQ می توان خیلی کار ها انجام داد، اما IQ وضعیت مشخصی دارد... کتاب های مارنات(2003)، دکتر گنجی، دکتر کرمی و... را مطالعه بفرمایید تا متوجه منظورم بشوید...
دوشنبه 14 بهمن 1392 07:57 ب.ظ
سلام
سوال رو با سوال جواب نمیدن ولی به هر حال یکی از دلایل من اینه که با توجه به اینکه هوش بور کامل ژنتیکی و یا به طور کامل محیطی نیست و متاثر از محیط و وراثت است پس ما میتونیم اون جنبه ی محیطی رو تقویت کنیم و این که برای معلمان هم خیلی مهمه چون با توجه به نظریه ی گاردنر میتونن توی تدریس از جنبه های مختلف هوشی افراد استفاده کنن.
مدیر
سلام
ترجیح دادم به جای «ذهن خوانی»، بپرسم!
سوال شما من را یاد چند مورد انداخت:
1. باری از آموزشگاهی در خارج از تهران به من و یکی از دوستانم پیشنهاد همکاری شد که هوش دانش آموزان پشت کنکوری را افزایش دهیم(؟!) با دوستم گفتیم که به استناد منابع زیر، هوش این هست و آن هست و... کار زیادی در این مورد نمی توان انجام داد!(اگر این طور بود، ما و افراد زیرک تر از ما، برای دانش آموزان مدرسه ی ما و مدارس دیگر چنین ارتقا! هایی را انجام می دادند و آن موقع گروهی از نوابغ را تحویل می گرفتیم!)
2. متاسفم که خدمت شما عرض کنم برخی افراد، والدین بی اطلاع را مورد سوء استفاده قرار می دهند، به این شکل که تست های هوش را با کودکانشان کار می کنند، کودک در تست هوش عملکرد بالایی نشان می دهد، اما وقتی وارد سیستمی(مثلا آموزشی) شد، واقعیت خودش را نشان می دهد: کودک توانایی مشخصی دارد و فراتر از آن نمی تواند کار کند. در چنین شرایطی والدین می مانند، با کودکی که باید همانطور که هست بپذیرندش، در حالی که عده ای به آن ها گفته بودند ما هوش کودک شما را افزایش می دهیم...!!!
و...
دوشنبه 14 بهمن 1392 02:27 ب.ظ
سلام
دلایل مخالفت شما چیه؟
مدیر
سلام!
دلایل اجرای طرح مد نظر شما چیست؟!
دوشنبه 14 بهمن 1392 08:52 ق.ظ
سلام اقای دکتر شما تو همین صفحه هم جواب میدیدچون من نمیتونم بیام تهران.ممنون
مدیر
سلام
مطرح کنید، اگر مقدور بود، بله.
یکشنبه 13 بهمن 1392 10:37 ب.ظ
سلام
ازتون درخواست میکن که چند مورد کتاب برای افزایش هوش کودکان 3-10 سال برام ذکر کنید؟
آیاجایی رو میشناسید که بطور علمی روی تقویت هوش کودکان کارکنه؟
مدیر
سلام!
خیر چنین جایی رو نمیشناسم و موافق چنین روندی هم نیستم!
یکشنبه 13 بهمن 1392 10:13 ب.ظ
سلام
موافقم با خانه آرام من
واقعاً کاش کاش کاش اجباری می شد!
مدیر
سلام
یکشنبه 13 بهمن 1392 09:37 ب.ظ
سلام.فکر میکنم به خاطر بالا رفتن آگاهی مردم خوشبختانه مشاوره پیش از ازدواج روز به روز آمارش بالاتر میره.
به امید روزی که آمار طلاق به حداقل ممکن برسه
مدیر
سلام
متاسفانه دقیقا برعکس هست! شاید حدود 10 درصد مراجعان ما رو مراجعان مشاوره ی ازدواج تشکیل می دهند و اغلب مراجعان طلاق هستند که دیر آمده اند و زود هم میخواهند نتیجه گرفته و بروند!
نزدیک تالار وزارت کشور، تالار ازدواجی هست که برای عروس داماد ها کادویی گذاشته: سال بعد مراسم سالگرد ازدواج عروس داماد، رایگان است! چرا؟! چون 85% عروس داماد هایی که مراسم ازدواجشان را در این تالار جشن گرفته اند، تا سر سال طلاق گرفته اند!!!
...
شنبه 12 بهمن 1392 08:21 ب.ظ
سلام
خیلی هم عالی.
ای کاش این کار مثل آزمایش هایی که قبل از ازدواج انجام میشه اجباری می شد!
این عنوان"آیا شما برای هم ساخته شده اید؟!" خیلی قشنگه
مدیر
سلام!
مرسی از این همه لطفی که دارید...
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.