تبلیغات
مشاوره روانشناختی: اختلالات اضطرابی(وسواس، فوبیا، پنیک و...)، خانواده. هماهنگی: 09352799816 - اندر احوالات تشخیص اطبا!

اندر احوالات تشخیص اطبا!

چهارشنبه 5 شهریور 1393 10:29 ب.ظنویسنده : مدیر

 
از حدود 2 ماه پیش در خودم علائم جسمانی می دیدم که به شکل ناگهانی و غیر قابل پیش بینی بروز می کرد. در ماه اول دوبار به خاطر این درد های غیر عادی به بیمارستان مراجعه کردم. بار اول نتیجه ی درمان پزشک در حد صفر بود. بار دوم اندکی بهتر شدم. بار سوم به پیشنهاد یکی از آشنایان سراغ یکی از پزشکانی که مورد تاییدشان بود رفتیم و حدود 70 درصد مشکلاتم حل شد. تا اینکه چند روز قبل دردی احساس کردم که باعث شده بود روی تخت بیمارستان رسما دست و پا بزنم و به همراهم بگویم که شما برو بیرون تا من راحت دست و پا بزنم و شما اذیت نشوی! از ابتدای بیماری ام تا الان هم متاسفانه نزدیک به 10 نفر از مراجعانم را کنسل کردم.
این ها مقدمه ای بود برای این که وخامت اوضاع من را بدانید! صحبتم رو ی علائم و دردی که کشیدم نیست. صحبتم روی تشخیص های جالبی بود که اطبا روی بیماری ام گذاشتند. از باکتری و ویروسی که در معده هست تا گرمازدگی و اعصاب! و ورم معده، زخم معده، سنگ کلیه و سنگ کیسه صفرا! آخرش هم گفتند باید آندوسکوپی بروم! طبیب دیگر گفت آندوسکوپی چرا؟! باید سونوگرافی و آزمایش بروی! حالا با توجه به شاخت و اعتمادی که به علم این پزشک داشتیم به حرفشان اعتماد کردیم و قرار بر این شده که روند درمان پیشنهادی ایشان را طی کنیم(همان پزشکی که آشنایمان معرفی کرده بود و در یکی از پست ها هم درباره ی ایشان نوشته بودم که برای ویزیت من نیم ساعت وقت گذاشتند!).
یادم نمی رود زمانی که مربی ورزش بودم بر اثر تصادف رانندگی لیگامنت زانویم پاره شد. آن موقع با یکی از پزشکان مطرح شهر قرار بر عمل جراحی شد. یکی از آشنایان مرا از این موضوع باز داشت و پیشنهاد داد پزشک ارتوپد دیگری را ببینم که به شکل تخصصی و فقط در حیطه ی زانو کار می کرد. نتیجه جالب بود. ایشان هیچ اعتقادی به عمل جراحی نداشتند و الان همان زانوی من در کارکرد های عادی زندگی به خوبی همراهی ام می کند.
آن موقع که بزرگ تر ها به من می گفتند چند دکتر را ببین ظاهرا حق داشتند. نظر آن ها بر این بود که مهارت و دانش یک پزشک با پزشک دیگر متفاوت است. در حالی که باور من بر این بود که همه ی این پزشکان در یک دانشگاه، یک کلاس درس و از یک استاد درس گرفته اند. بنابراین نباید از نظر سواد و مهارت تفاوت چندانی میان آن ها باشد. اما الان به این نتیجه رسیده ام که انگار واقعا تفاوت هست، تفاوتی فاحش! یعنی برای مجموعه ای از علائم توسط پزشکانی که از صبح تا شب مریض می بینند تشخیص صحیح این قدر دشوار است؟!
پانویس: دست بوس پزشکان خدوم، با دانش و اخلاق مدار کشورمان هستم.

آخرین ویرایش: پنجشنبه 6 شهریور 1393 05:53 ب.ظ

 
یکشنبه 9 شهریور 1393 09:51 ق.ظ
من یه فکری دارم!
شما یه مطلب جدید بذارید چک کنیم ببینیم ساعت درست شده یا نه!
مدیر
الان دارم می نویسم!
شنبه 8 شهریور 1393 08:05 ب.ظ
اینهمه جنجال برای یه ساعت!!!؟؟؟ ما ساعتهای عمرمون تلف شده یه ساعت که چیزی نیس ولی GMT+4.5 افغانستانه. نکنه با سرور افغانستان آپ شدین
مدیر
نخیر!
شنبه 8 شهریور 1393 02:52 ب.ظ
ای خدااااااا، نمیفهمم قضیۀ این ساعت رو...
من این مدرک مهندسی م رو حراج میکنم، بکوبم سرمُ به دیوار؟بکوبم؟

وجدانِ پشه: عیب نداره پشه جان، هیشکی که کامل نیست، بالاخره یه چیزهایی هست که نمیتونی حلشون کنی
مدیر
شنبه 8 شهریور 1393 01:41 ق.ظ
بعضی سایتا ساعت سیستمو مثلا اتوماتیک تنظیم میکنن شاید تو یکی از این سایتای این مدلی بودین تنظیم سیستمتون به هم خورده. من با سیستم قدیمیم خیلی این مشکل و داشتم
مدیر
چک کردم، ساعت سیستم درسته!
جمعه 7 شهریور 1393 04:41 ب.ظ
سلام و با آرزوی سلامتی برای شما
راستش من هم یک تجربه مشابه دارم! به مدت تقریبا دو ماه تمام من یک سرماخوردگی مزمن داشتم که اصلا هم خوب نمیشد. پیش چندین دکتر رفتم و دارو دادند که باز هم خوب نمیشد! به طرز عجیبی داشت من را دیوانه میکرد. یکی میگفت حساسیته و داروی ضد حساسیت میداد، خوب نمیشد. یکی میگفت سینوزیته و داروی سینوزیت و باز هم خوب نمیشد!!یکی میگفت سرماخوردگی معمولیه و اینها را بخور اما باز هم فایده نداشت!!! آخرش مادر گرامی یک تجویز من درآوردی کردند و گفتند به نظر من اینها را بخور خوب میشی!!!! گفتم مامان از کجا این تجویز را میکنی؟گفت همینطوری تجربی میگم بر اساس داروهایی که تا حالا دکترها بهم دادند و اثرشون!!!بعد هم گفتند تو که اینهمه دارو خوردی این را هم امتحان کن!! خلاصه به این نتیجه رسیدم که یکبار تجویز مادر را اجرا کنم و از قضای روزگار خوب شدم!!! نتیجه اخلاقی اینکه گاهی مامان ها بهتر از دکترها میتوانند آدم را درمان کنند و این حرفها که دارو سرخود نخورید همش کشکه وقتی که تجویز از نوع مامانی میتونه اینقدر موثر باشه :D حتی موثرتر از تجویز دکترها!!! شما هم بد نیست از مادرتون یک سوالی در این زمینه بکنید :D چه بسا نتیجه داد!!!
مدیر
سلام!
بسیار ممنون و سپاسگذارم، ببینیم چه می شود...
جمعه 7 شهریور 1393 11:56 ق.ظ
بهار جان، گرایشو بیخیال شو ، کارشناسی کن ببینیم مشکل از کجاست تا آبروی صنفمون نرفته
جمعه 7 شهریور 1393 11:23 ق.ظ

نیش که دارن هیچى. نینجا هم هستن. تازه نقشه هاى شوم و پلید و شیطانى هم مى کشند!

با اینحال من ازارم به مورچه هم نمیرسه چه برسه به پشه! قیافه م یه کم خلافه!
مدیر
قیافه ی خلاف مراجع من!
پنجشنبه 6 شهریور 1393 10:41 ب.ظ
منظورم اینجا بود:
http://up98.ir/uploads/140924938072161.png
که از اینجا میاد:
http://up98.ir/uploads/140924931475561.png

شما هم همین بود منظورتون؟
مدیر
چک کردم درست بود، تهران GMT +3:30!
پنجشنبه 6 شهریور 1393 10:14 ب.ظ
آقا من الان کشف کردم که زهراها هم نیش دارن

+وای واقعاً میشه که یه نفر که دکترای روانشناسی داره در این حد...؟ننویسین اینارو توروخدا... گفتم که من جدیداً خعلی دل نازک شدم، الان دوباره بغض کردم یه ساعت میرم تو فکر
مدیر
واقعیت تلخه...
پنجشنبه 6 شهریور 1393 10:08 ب.ظ
نیشم رو تیــــــز نگه میدارم و آمادۀ هرگونه تعامل و همکاری میباشم
مدیر
پنجشنبه 6 شهریور 1393 08:51 ب.ظ
سلام با آرزوی سلامتی برای همه متخصصان و درمانگران که من در کل بهشون میگم سرمایه ملی! و همچنین برای خود شما!
راستش احساس می کنم کلی حرف امروز اینجا دارم اولا خوشحالم که پست جدید گذاشتید دوما خودم هم چنین تجربه ای داشتم یعنی برام جالب بود بعد از دو ماه خوردن قرص اعصاب و معده و ....!آخرش توسط یه پیر زن بی سواد فقط با چند دقیقه ماساژ سر دل حالم خوب خوب شد!!!!!!!!!!! اون گفت لقمه مونده سر دلت سوما رو دیگه بی خیال
و در نهایت روز دختر رو به همه دخترای وبلاگتون تبریک میگم
مدیر
سلام!
روزتون مبارک باشه
پنجشنبه 6 شهریور 1393 08:45 ب.ظ
آقای رضایی منم هم رشته پشه ام ها حالا نمیدونم گرایشمون یکیه یا نه؟
مدیر
این شما و این هم پشه!
پنجشنبه 6 شهریور 1393 08:31 ب.ظ
ان شاالله سلامتی کامل به زودی.
مدیر
خیلی ممنون
پنجشنبه 6 شهریور 1393 06:07 ب.ظ

پشه بیا کارشناسی کن ببینیم مشکل از کجاست!
-------
متاسفانه این مسئله وجود داره و بسیار هم ناراحت کننده ست که نمیشه به هر کسی که توی رشته ای تحصیل کرده به عنوان کارشناس مراجعه کرد.
حتی ما خودمون استادی رو توی دانشگاه داشتیم که به یکی از دانشجویان که شوهرش بسیار باهاش بدرفتاری میکرد, توی خونه حبسش میکرد و حتی کتکش میزد(و مشکلات بسیار دیگه ای داشتند و من خودم در جریان مشکلاتش بودم) گفته بود بچه بیار اخلاقش خوب میشه و قسمت تاسف بار تر اینکه شوهر اون خانم خودش دکترای روانشناسی اون دانشگاه بود.
مدیر
آبروی صنفمون رفت!
پنجشنبه 6 شهریور 1393 04:39 ب.ظ
سلام خوشحالم بابت پست جدید.منم معتقدم بین پزشکها خیلی فرق هست برادر من دو سه سال قبل سخت مریض شد چند تا گفتن عمل باز قلب چاره اشه یکی گفت ضربان ساز بزاریم براش یکی نگاه کرد گفت قبل عمل برو پیش دکتر غدد.از ده تا دکتر غدد نه تاشون گفتن باید تیروییدش عمل شه یکیشون نمونه برداری کرد و دوبسته قرص داد.
همه چیز با دو بسته قرص تموم شد ماشالله دکترا از ته به ماجرا نگاه میکنن.
امیدوارم دکتر خوبی داشته باشین و زود خوب بشین
مدیر
سلام!
ماشالا به اون دکترا!
خیلی ممنون
پنجشنبه 6 شهریور 1393 01:17 ب.ظ
شما تا حالا بغض یه پشه رو از نزدیک دیدین؟ جدیداً خعلی دل نازک تر شدم هاااا، پاراگراف اولی رو که میخوندم بغض کرده بودم در حد تیم ملی والیبال، خوب الان چطورین؟بهترین؟از صداتون معلومه که امروز بهترین(روحیه دهیِ کاذبِ پشه ای)

+ با تشکر از آقای رضایی که به جایِ برچسبِ خونخوار برای پشه، از برچسب کارشناس استقاده کردن میباس خدمتتون عرض کنم که نمیدونمحدس میزنم که یا توی تنظیمات وبلاگتون، پایتخت کشور یا همون موقعیت زمانی رو اشتباه انتخاب کردین، یا سرور میهن بلاگ از تعجب شاخ درآورده که شما به این زودی آپ کردین خواسته زمان رو دیرتر بزنه
مدیر
سلام
خدا رو شکر الان که خوبم!
نه زمان رو اگر اشتباه می زدم اصلا مطلب رو منتشر نمی کرد و میزد مطلب آینده یا در انتظار!
شما نیشت رو تیز نگه دار به موقع ازش استفاده کنیم!
پنجشنبه 6 شهریور 1393 11:59 ق.ظ
سلام.بله فرمایش شما کاملا متینه.تو آشنایان ما کم نبودند که به خاطر تشخیص اشتباه،جونشون به خظر افتاده یا حتی...
انشالله زود خوب شین.منتظر پستهای جدیدتون هستیم
مدیر
سلام
خیلی ممنون
پنجشنبه 6 شهریور 1393 11:03 ق.ظ
آقای رضایی یه سوالی ذهن من رو به خودش مشغول کرده, الان پنجشنبه 6 شهریور ساعت 11:01 دقیقه هست و پایین مطلب شما نوشته آخرین ویرایش پنجشنبه 6 شهریور 1393 12:02 ق.ظ
مدیر
شاید سرور میهن بلاگ زمان رو یک ساعت جلوتر میزنه، باید منتظر پشه باشیم بیاد نظر کارشناسی بده!
پنجشنبه 6 شهریور 1393 11:00 ق.ظ

هوراااااا. پست جدید!
--------
درست مثل این هست که بگیم همه ی روانشناس ها توی یه دانشگاه و یه درس دوره رو میگذرونند پس چرا بینشون انقدر تفاوت وجود داره.
انشاا... که ایشون بهترین تشخیص و بهترین درمان رو براتون در نظر بگیرند و حالتون سریعتر خوب بشه.
مدیر

بله، این اشتباه بسیار بزرگی بود که من می کردم، حتی تو حیطه خودمون. طرف از شهرستان زنگ میزد که آقای رضایی بیام پیشتون. منم می گفتم بابا گروه مثلا بالینی شهر شما خیلی قویه برید اونجا کمکتون می کنند چه کاریه شما این همه راه را بکوبید بیاید تهران! این جمله رو من کم نگفتم به مراجعانی که از شهرستان درخواست مشاوره داشتند!(به این خاطر که یه تفکری هست که هرکی دکتر، مشاور یا روانشناس تهرانه کارش خیلی درسته!) ولی خوب الان دارم به این نتیجه می رسم که انگار یه تفاوت هایی هست!(البته نه این که هر کی تهرانه کارش درسته ها!)
پنجشنبه 6 شهریور 1393 10:33 ق.ظ
سلام
امیدوارم بهبودی به زودی حاصل بشه!
منتظر پستاتون هستم
یه چیزی بگم؟!ذوق کردم قبل این پست من پست کس دیگه ای نیست و من اولین نفرممخصوصا بعد از غیبت یک ماهه شما!
مدیر
سلام!
خیلی ممنون!
منم از خوشحالی شما خوشحالم!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.